Project Description

پروتز‌های زیبایی

منظور از به‌کارگیری پروتز تنها بازیابی عملکرد فیزیکی عضو از دست رفته نیست و در بسیاری از موارد هدف از جایگزینی عضو از دست رفته با پروتز، زیبایی ظاهری است. در بسیاری از موارد پروتز باید علاوه بر کمک به عملکرد فرد، زیبایی و ظاهر طبیعی را نیز به او بازگرداند. امروزه پروتز‌ها تا حد زیادی قادر به شبیه‌سازی آناتومی عضو از دست رفته هستند. پروتز‌های زیبایی می‌تواند باعث بازگشت اعتماد به نفس در فرد شده و نگرانی‌های وی در مورد انجام فعالیت‌های اجتماعی را از بین ببرد. این پروتز‌ها با توجه به مشخصات ظاهری هر فرد به صورت شخصی طراحی و قرینه سازی می‌شوند.

خدمات مجموعه پرواز در زمینه ساخت پروتز‌های زیبایی

  • ساخت و قرینه سازی پروتززیبایی گوش و بینی

  • ساخت و قرینه سازی انواع پروتز چشم

  • ساخت و قرینه سازی پروتززیبایی انگشتان

  • ساخت و قرینه سازی پروتززیبایی دست و پا

پروتز‌های صورت

در این میان، پروتز‌های صورت گروهی از پروتز‌ها هستند که در آن‌ها بحث ترمیم ظاهر و زیبایی از اهمیت بالاتری برخوردار است. این نوع پروتز‌ها در حقیقت وسایلی مصنوعی هستند که برای جایگزینی ترکیب و شکل صورت در قسمت‌هایی که از بین رفته و یا از ابتدا به طور مادر‌زادی بد شکل بوده است مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ساخت این نوع از پروتز‌ها توانایی شخص سازنده در قرینه سازی صورت بسیار حائز اهمیت است.

پروتز های صورت نسبت به سایر پروتز‌ها معمولا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، چون در مقایسه با سایر پروتز‌ها بیشتر در معرض دید هستند. به همین سبب پروتز‌های صورت باید از نظر شکل ظاهری، رنگ و سایر ویژگی‌ها تا حد ممکن با بافت‌های اطراف همخوانی داشته باشند تا از نظر جایگزینی بافت یا عضو معیوب به طرز مناسبی کارایی لازم را داشته باشند. از جمله انواع پروتز‌های صورت می‌توان به پروتز‌های گوش مصنوعی، بینی مصنوعی، پروتز اربیتال و چشم اشاره نمود.